Doteky minulosti

Kniha XI - ÚVOD

 

V této knize se dočtete o dalších mých životních peripetiích, o náročných situacích, se kterými jsem se musela vypořádat. A že jich bylo!

 

Nějaký čas jsem si pobyla v „karmické polepšovně“ – v mém novém zaměstnání ;-) – a po zvládnutí nástrah, které tam na mě čekaly, jsem pak prožívala dlouhé období pokory, nádherné to chvíle naprosté smířenosti se vším. Se sebou samotnou, s lidmi kolem sebe i s tím, co život přináší.

V době, z mého pohledu té nejnevhodnější, objevily se problémy, o kterých jsem si myslela, že už se jimi nikdy nebudu muset zabývat. Znovu na mě sáhla černá magie. Tentokrát ovšem JEN co by důsledek mé temné minulosti. A tak ač nerada, musela jsem vše ostatní odsunout stranou a věnovat se právě jí.

 Jak jsem byla překvapená, když na mě má temná minulost „vykoukla“ o několik měsíců později znovu. Nyní ovšem v úplně jiných souvislostech.

Ještě víc jsem byla překvapená, respektive zaskočená zjištěním,  že jsem přes čtyřicet let sdílela svou tělesnou schránku ještě s jednou duší.

Toto zjištění, stejně jako mnoho dalších mě čím dál víc nutí k tomu, abych přehodnocovala svoje postoje a názory, ať už ty staré nebo i novější, leč již nevyhovující a přijala za své známý, již tolikrát opakovaný fakt, že život přináší změny, a těmto je nutné se podvolit.  Lpění na čemkoli totiž vždy přináší jen a jen utrpení.

 

Z toho všeho mi vyplynulo následující:

Můžeme si vytýčit cíle a priority. Nicméně, život nás k tomu, co je pro nás v dané chvíli nejdůležitější, sám dovede. Od nás se pak chce jediné – POKORNĚ VŠE PŘIJMOUT a v každém okamžiku našeho žití být si vědomi faktu, že kromě naší vůle a svobodné volby je zde „VYŠŠÍ ŘÁD“ a tomu je záhodno – ve vlastním zájmu ;-)– se podvolit. Neb všichni přece víme, že každá situace, hlavně ta pro nás absolutně nepřijatelná, je pro nás přínosem (je totiž naší učební látkou). A že nám se to tak nejeví, na této skutečnosti nic nemění!

 

listopad 2006

 

Obsah knihy XI:

(c) Kateřina Zitová - www.zitova.cz, kzitova zavinac centrum.cz.