Cesta k sobě

Kniha XV - ÚVOD

 

Další kniha, kterou předkládám k nahlédnutí, pojednává trochu netypicky převážně o materiálních záležitostech, kterými jsem byla nucena se zaobírati, neb jsem řešila své nové bydlení. Ale i v tomto případě se jednalo o učební látku.

 

Ano, je tomu tak, každá náročná situace, natož ta obzvlášť náročná, je jen další učební látkou... Náš život je tak ve své podstatě složen ze samých učebních látek, a jejich zvládnutím se posunujeme pořád dopředu...

 

Nicméně, někdy je nám k jejich pochopení zapotřebí trochu napomoct, což ne každý zrovna ocení, a proto se snaží z dané situace vykroutit, případně utéct.

 

Ovšem před svou učební látkou neuteče nikdo. Je třeba se zastavit a zaposlouchat se do jemných hlásků našeho nitra neboli hlasu naší duše, která takto nás celým životem provází.

 

Problém nastává u jedinců, buď obzvlášť nevnímavých nebo do něčeho hodně zabraných. U těch pak musí přijít velmi výrazné upozornění, například nemoc či úraz, aby konečně slyšeli a pochopili, cože se od nich chce.

 

Jako se to stalo i mně. Byla jsem natolik pohlcena starostmi a problémy, že jsem nevnímala, že mi jde málem o život. Ještě že ta nemoc přišla a zabrzdila mě...

 

V této knize ale nebude řeč toliko o matérii, bude se zde mluvit i o věcech mezi nebem a zemí a o mnohém dalším, jak věřím a doufám, pro mnohé poučným. ;-)

 

 

leden 2016

 

 

 

 

Obsah knihy XV:

(c) Kateřina Zitová - www.zitova.cz, kzitova zavinac centrum.cz.