Emoce, nemoce, odpuštění

Kniha IX - ÚVOD

 

Období, které mám za sebou, bylo značně náročné.  Skoro by se dalo říct, že bylo zatěžkávací zkouškou, jak si se vším, co se na mě navalilo, poradím. Jak tyto situace zvládnu.  Až s  odstupem pár měsíců mi došlo již ono známé, že zvládnout se dá vše, záleží jen na míře ochoty a připravenosti a stupně zralosti každého člověka.

 

A ještě jeden staronový závěr mi ze všeho vyplynul. Je to velmi jednoduché, leč  mnohdy těžko realizovatelné pravidlo, které zní: Přestat lpět na svých touhách, přáních a očekáváních, ale přijmout realitu takovou, jaká je. Což ovšem neznamená stáhnout se do pasivity a nechat sebou životem smýkat. To zdaleka ne. Je nutné vnímat, čím člověk prochází, jak se u toho cítí a podle toho podniknout kroky k nápravě. Pak ovšem nesmí v žádném případě lpět  na výsledku, jinak se kýžený efekt nedostaví. Až když toto pravidlo člověk pochopí a uvede jej do svého života, pak se teprve může něco začít měnit.

 

A toto pravidlo, dalo by se říct zákon,  platí úplně ve všech směrech a oblastech, a co je důležité - platí pro každého. Výjimky ze zákona neexistují. Pro nikoho!

 

 

září 2004

 

 

 

 

Obsah knihy IX:

(c) Kateřina Zitová - www.zitova.cz, kzitova zavinac centrum.cz.