Krize - šance pro vás? A proč ne!

Kniha I - ÚVOD

 

Náhled obálky knihy

Kniha vydaná nakladatelstvím B E N

 

Zlomovým rokem v mém životě byl rok 2000. Do té doby jsem žila pevně ukotvená v manželském svazku, a to obzvlášť vyvedeném a šťastném. Alespoň dle mého mínění. Jenže pak stačil jeden kratičký okamžik a moje iluze šťastného manželství rázem vzala za své.

Poté se rozpadla celá naše rodina – odešel ode mě manžel a pak i dcera, a já zůstala sama. Sama bez jediného člověka, kterému bych se ze svého žalu a trápení mohla vypovídat. Bez člověka, který by mě slovem či gestem pohladil či povzbudil.

Pocity samoty a osamění mě doháněly do stavů hlubokého zoufalství a beznaděje a já si sahala kamsi až na pomyslné dno.

Ve chvílích největšího zoufalství ke mně promluvil „hlas“, vnitřní hlas, jak já mu tehdy říkala. Vpadl do mých myšlenkových pochodů a donutil mě obrátit tok mých negativních myšlenek jiným směrem. Donutil mě podívat se na můj život, způsob chování a uvažování z jiného úhlu pohledu než jak jsem do té doby byla zvyklá. Okamžikem, kdy mi „hlas“ takto vstoupil do života, odstartoval se můj nový život. Život, ve kterém platí jiná pravidla a zákonitosti, než o kterých nám rodiče a učitelé říkali. Ovšem současně také začal nikdy nekončící proces vývoje a změn, kde jedinou jistotou je nejistota.

Ačkoli jsem se zpočátku vpádům do svých myšlenkových pochodů bránila, dnes jsem za ně vděčná. Jsem vděčná za to, že se tehdy můj hlas ozval a že mi během následujících let radil a napomínal mě, káral a poučoval mě, a bylo-li toho zapotřebí, naopak mě povzbuzoval. Jsem vděčná za to, že mě vedl k tomu, abych naše rozhovory začala zapisovat a následně zveřejňovat na svých webových stránkách.

Nezáleží na tom, jak tento hlas pojmenuji. Možná moje probuzená intuice či vnitřní moudrost ke mně takto promluvila, nebo snad duše či Bůh uvnitř mého srdce se ozval? Nebo že by moje vyšší Já mě oslovilo? Nevím, není to pro mě důležité. Stejně je téměř nemožné tyto pojmy přesně definovat a krom toho, každý si pod nimi představí něco jiného. Každý dle svého vlastního vnímání, cítění či přesvědčení. Co ale pro mě důležité je, že mi tyto vnitřní promluvy pomohly. Pomohly mi orientovat se ve všem tom novém a neznámém. A pomohly nejen mně. Dnes už vím, že mohou pomoci každému, kdo je otevřený změnám, nebo po nich alespoň podvědomě touží.

Nechť i Vám, vážení čtenáři, tato kniha „otevře“ oči a pomůže Vám vstoupit do života podstatně jednoduššího a pohodlnějšího, než si kdo vůbec dokáže představit.

 

 

červenec 2001/červenec 2005

 

 

 

 

Obsah knihy I:

(c) Kateřina Zitová - www.zitova.cz, kzitova zavinac centrum.cz.