Ne/vážné pojednání o pokoře a víře

Kniha V - ÚVOD

 

Pokora a víra jsou ústřední témata této knihy. Pro někoho jsou tato slova prázdným pojmem, pro jiného zase vším. Pro mě jsou to slova klíčová. Kolem nich se totiž v posledních dvou letech točí celý můj život.

 

Možná proto, že celý život jsem byla zarytým skeptikem, proto jsem se teď opakovaně dostávala do neuvěřitelných situací a byla obdarovávána tzv. „dary",  se kterými jsem si co by racionálně uvažující člověk nevěděla rady.  Zpočátku jsem nechápala proč se to  všechno děje zrovna mně a cože se ode mě chce. Až později mi došlo,  že mám udělat jediné – nepřemýšlet nad tím, co to všechno znamená,  jen vše pokorně přijmout. A tak jsem se snažila co bylo v mých silách, abych následně zjistila, že jsem naletěla, neb mnohdy se jednalo jen o další z vesmírných žertů. A já musela uznat, stejně jako už mnohokrát předtím, že život je hra a je nutno jej přijímat právě takhle.

 

Opět, stejně jako v předešlých případech, vše, co jsem zažila, se nedělo jen tak náhodou, omylem. Tím vším jsem si měla projít, abych se zase něčemu novému naučila, a já se tak mohla posunout o kousek dál.

 

 

březen 2003

 

 

 

 

Obsah knihy V:

(c) Kateřina Zitová - www.zitova.cz, kzitova zavinac centrum.cz. Návrh a sponzorství Transformační terapie.